Andre plass i Midt Norsk søndag

Kristine A

Kristine Hjellbakk Hole gjekk inn til sølv på andre dag av Midt Norsk meisterskap i langrenn.

Under meisterskapen på Nordmarka idrettssenter i Surnadal var det 2.0 km. fristil som stod på programmet søndag. Kristine Hjellbakk Hole, Sunnylven IL gjekk eit nytt godt renn og kom i mål til andre plass, 4.3 sekund etter vinnaren Frida Haugskott, Buvika IL.

Trønderfylka dominerte i meisterskapen i Surnadal, men Kristine som var einaste deltakar frå Sunnylven IL gav sterk motstand i J14 med fjerde plass laurdag, og med sølvplass under konkurransen søndag.

Resultat Midt Norsk 2.0 km. skøyting

J14:

1 Frida Haugskott                                                           Buvik IL ST                          06:13,2

2 Kristine Hjellbakk Hole                                             Sunnylven IL MR             06:17,5 00:04,3

3 Malene Gunleiksrud Wold                                        Strindheim IL ST               06:19,5 00:06,3

4 Louise Ronglan                                                           Ronglan IL NT                    06:22,1 00:08,9

5 Aurora Myhre                                                              Byåsen IL ST                       06:22,4 00:09,2

6 Guro Eline Vollan                                                       Tomrefjord IL MR           06:25,2 00:12,0

7 Vilde Lereim Storli                                                     Byaasen Skiklub ST         06:28,3 00:15,1

8 Hanne Fugelsøy                                                          Surnadal IL ST                    06:37,7 00:24,5

9 Anette Nilsen                                                               Utleira IL ST                        06:40,5 00:27,3

10 Kari Elise Øksnes Jørstad                                       Inderøy IL NT                    06:40,9 00:27,7

11 Jone Aurora Renå                                                     Hommelvik IL ST              06:47,3 00:34,1

12 Oda Brodtkorb                                                          Strindheim IL ST               06:55,7 00:42,5

13 Martine Høgler Rohde                                             Strindheim IL ST               06:59,7 00:46,5

14 Jøri Vatten                                                                  Surnadal IL ST                    07:01,2 00:48,0

15 Hanna Spets Renå                                                    Hommelvik IL ST              07:08,9 00:55,7

16 Martine Sunde Rabben                                           Strindheim IL ST               07:10,6 00:57,4

17 Karita Skamfer Evenmo                                         Strindheim IL ST               07:16,3 01:03,1

18 Ingrid Kulseth                                                            Selbu IL ST                          07:26,1 01:12,9

19 Maren Kjølstad Røflo                                              Inderøy IL NT                    07:28,8 01:15,6

20 Rina Bøe Skutberg                                                   Inderøy IL NT                    07:31,7 01:18,5

21 Ida Larsen Brattreit                                                  Utleira IL ST                        08:02,1 01:48,9

22 Ingeborg Waagan Øksnes                                     Hommelvik IL ST              08:09,6 01:56,4

Fullførte:22 Påmeldte:22 Startende: 22

 

 

Fredrik Stadheim

Fredrik Stadheim

Fredrik Stadheim. epost: fredrik@hellesylt.info Telefon: 900 83 380