Lokalnytt

Klubbens dag samla heile fotballfamilien

Magnar strekkjer seg det beste han kan, men det vart mål.
Magnar strekkjer seg det beste han kan, men det vart mål.

Hellesylt stadion var folksam laurdag. Der vart det spela fotball og vist treffsikker skyting med ball på mange mål.

Veret vart bra og frammøtet var stort då Sunnylven Fotball arrangerte Klubbens dag. I alt 63 fotballspelarar frå aldersbestemte lag hadde moro med ball på Hellesylt stadion laurdag. Også oppmenn og trenarar i lag med fotballstyret var til stades, både som kampdommarar og hjelparar under dei mange aktivitetane.

Fotballeiar i Sunnylven Fotball, Leif Rune Tryggestad såg ut over eit stadion lik ei «myldrande maurtuve». Han lika det han såg, at mange unge spela fotball og hadde det moro. Alle hadde også fått T-skjorte frå hovudsponsor Sparebanken Møre, blå til dei unge og raude til leiarane.

Og snart var det måltid, spander av Orkla. Representantar frå bedrifta hadde med ein pizzaomn der 20 Grandiosa kunne varmast på ein gong, fortalde Tommy Sandø og Geir Ringdal. hadde mat som alle lika.

Naturleg nok vart det spela mykje med ball, både mellom lag og der treffsikkerheit vart belønna. Til slutt var det showkamp mellom ungdomen og foreldra. Resultatet var nok ikkje det viktigaste, det var mest moro med Klubbens dag i Sunnylven.

Treffsikre Tomas var uheldig med skotet denne gongen.
Treffsikre Tomas var uheldig med skotet denne gongen.
Geir Ringdal t.v. og Tommy Sandø kom med pizzaomn for å servere Grandiosa.
Geir Ringdal t.v. og Tommy Sandø kom med pizzaomn for å servere Grandiosa.
Å treffe gjennom hola i Havlandet gav poeng, men var ikkje lett, tykte denne unge gjengen.
Å treffe gjennom hola i Havlandet gav poeng, men var ikkje lett, tykte denne unge gjengen.
Kristen Brenne skal forsøke å skyte ned alle brusflaskene i fotballbowling. Frode Nessan følger nøye med.
Kristen Brenne Ringdal skal forsøke å skyte ned alle brusflaskene i fotballbowling. Frode Nessan følger nøye med.
Tre på rad var ein utfordrande øvelse der ein både måtte springe og tenkte raskt. Her er det Daniel Sæter og Tonje Støverstein som er i aksjon.
Tre på rad var ein utfordrande øvelse der ein både måtte springe og tenkte raskt. Her er det Daniel Sæter og Tonje Støverstein som er i aksjon.
Tor Odd Kjellstadli instruerar Sander Sjåstad Hole i korleis ein skal heade.
Tor Odd Kjellstadli instruerar Sander Sjåstad Hole i korleis ein skal heade.

Fredrik Stadheim

Fredrik Stadheim. epost: fredrik@hellesylt.info Telefon: 900 83 380